Regels & afspraken
Om ervoor te zorgen dat iedereen met een goed gevoel naar school gaat en zich prettig en veilig voelt op school zijn er regels en afspraken geformuleerd.
Gezonde school
OKC de Lindt heeft het predicaat 'gezonde school'. Dat houdt in dat er veel aandacht is voor alle aspecten die aan gezondheid linken. Naast duurzaamheid krijgen de domeinen emotionele en fysieke gezondheid volop de aandacht". Tijdens de pauze spelen de kinderen onder toezicht buiten en wordt er door de leerkrachten gesurveilleerd
Communicatieafspraken
Op schoolniveau zijn er communicatieafspraken gemaakt met betrekking tot communicatie tussen school en ouders/verzorgers. Klik hier om naar de communicatieafspraken te gaan.
Extra verlof
In Nederland zijn alle kinderen vanaf de eerste dag van de maand volgende op de vijfde verjaardag leerplichtig. Dat betekent dat zij naar school moeten en in principe alleen in de schoolvakanties en op roostervrije dagen vrij zijn. Het is niet goed voor de leerling als hij of zij lessen verzuimt.
Elk schooljaar publiceert de school vroegtijdig het vakantierooster. Dit gebeurt vroegtijdig om ouders/ verzorgers in de gelegenheid te stellen de vakanties ook in de schoolvakanties te plannen. Er kunnen omstandigheden zijn waardoor dat niet kan of past. Dan kan onder bepaalde omstandigheden extra verlof worden aangevraagd. De Peelgemeenten (waaronder Helmond valt) hebben gezamenlijk een brochure gepubliceerd waarin op basis van de leerplichtwet de regeling voor extra verlof uit de doeken wordt gedaan. Klik hier voor de betreffende folder.
Wanneer je voor je kind extra vrij wilt, zul je hiervoor altijd schriftelijk toestemming moeten vragen aan de directie. Een aanvraagformulier voor de aanvraag van extra verlof is te vinden op deze website van school. Het is belangrijk dat je het aanvraagformulier voorziet van een goede motivatie en ruime tijd van tevoren op school digitaal inlevert (dit in verband met een eventueel in te dienen bezwaarschrift en/of in te stellen beroep). In bepaalde gevallen is een bewijsstuk vereist. Je hoort van de directie of dit noodzakelijk is.
Voor het aanvragen van extra verlof verwijzen we u door naar het ouderportaal. Let op het indientermijn van 8 weken. Afwezigheid vanwege doktersbezoek of bijvoorbeeld GGD kan rechtstreeks in het ouderportaal als absentie aangegeven worden.



